چطور رابطه زناشویی موفق داشته باشیم

چطور رابطه زناشویی موفق داشته باشیم

رابطه موفق نیازهایی دارد که باید آن را در نظر گرفت اینجا را بخوانید

دنیای قلم -هر رابطه‌ای از زندگی زناشویی، دوستی تا روابط خانوادگی تمرین و مراقبت می‌خواهد.

روزنامه جام جم نوشت: «قبل از هر کاری افراد باید در رابطه، تمرین گوش‌دادن کنند. درست گوش‌دادن باعث می‌شود که علایق و مشکلات طرف مقابل مشخص شود. در کنار آن تمرین درست نگاه‌کردن می‌تواند غم‌ها و دردهای رابطه را مشخص کند و بعد با ترفند «استفاده‌نکردن» ضعف‌های دوست، همسر یا عضو خانواده را می‌توان فهمید و آنها را نادیده گرفت.

 

درست رفتارکردن با طرف مقابل نیاز به تمرین دارد. مهم‌ترین بخش این کار اما درک طرف مقابل است؛ درک این که تمام ما گمشده‌هایی هستیم که برای آرامش به رابطه‌ها پناه می‌بریم و در واقع روابط و انسان‌ها به ما کمک می‌کنند تا بهتر بتوانیم زندگی را زندگی کنیم. روابط کمک می‌کند تا دیده شویم، دوست داشته شویم و مورد تمجید قرار گیریم.

 

به همین دلیل است که همدلی می‌تواند به افراد امنیت دهد اما بودن در رابطه‌های طولانی‌مدت «گذشت» می‌خواهد. شاید به این دلیل است که روان‌شناسان می‌گویند رابطه نیاز به مراقبت دارد. درست مانند یک پرستار دلسوز برای ترمیم روابط باید زخم‌ها را شست و برای بهترشدن، این زخم‌ها را پانسمان کرد.»
 

 

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.